Komputer do gier za 17 000 zł

Najwydajnieszy układ graficzny, czyli NVIDIA GeForce RTX 4090 w połączeniu z procesorem Intel Core i7-13700KF oferować będzie bardzo wysoką wydajność nawet dla najbardziej wymagających graczy w rozdzielczości 4K. Wydajniej po prostu się już nie da. Zapominamy tutaj o oszczędnościach i inwestujemy oczywiście w pamięci Kingston FURY Renegade DDR5 z zegarem 6000 MHz i opóźeniami CL32. Płyta główna Gigabyte Z790 Aorus Elite AX Z790 pozwoli Wam dodatkowo przetaktowywać procesor, lub wykonać na nim undervolting uzyskując mniejsze zużycie prądu, niższe temperatury, lepszą kulturę pracy układu chłodzenia - a to wszystko bez utraty wydajności. Zestaw komputerowy zdecydowanie przeznaczony dla osób które myślą o graniu w rozdzielczości 4K. Nie kupujcie tak wydajnych konfiguracji pod monitory Full HD. 

Undervolting CPU

Skoro wspomnieliśmy o undervoltingu procesora, to sprawdźcie sami z czym to się je. Przeprowadziliśmy undervolting procesorów Intel Core Raptor Lake z odblokowanymi mnożnikami, dzięki czemu możecie zobaczyć, jak taki zabieg przeprowadzić oraz jakie są korzyści z tego płynące. Czy warto robić undervolting procesora? Odpowiedź jest jedna - zdecydowanie tak!

 

Zasilacz Seasonic Vertex GX

Wielu z Was zapewne słyszało bądź widziało popalnoe złączą kart graficznych NVIDIA GeForce RTX 4090 z których zrodziło się wiele obaw i teorii. Żebyście nie musieli martwić się czymkolwiek przy takim wydatku, inwestujemy w zasilacz ATX 3.0 przystosowany w pełni do zasilania nowych kart graficznych z nowym 16-pinowym złączem z wykluczeniem adapterów dołączanych do kart graficznych. Wydajne układy chłodzenia procesora, karty graficznej, cichy zasilacz oraz przewiewna obudowa z trzema wentylatorami w zestawie zapewnią odpowiednie temperatury przy zachowaniu bardzo wysokiego komfortu użytkownia.

 

O ile ktoś faktycznie zdecyduje się na zakup tak drogiego PC i wydana na niego faktycznie worek pieniędzy, to raczej oszczędności kilkuset złotych nie będą tutaj dość istotne i głupio w takiej konfiguracji wracać do pamięci DDR4 czy do dysków SSD Gen3. Naomiast jeżeli ktoś jeszcze będzie czuł mały niedosyt, to droga wolna do procesora Intel Core i9-13900K

Rozbudowa:

Peryferia do zestawu

Jeżeli nie posiadacie monitora do takiego zestawu, to sprawdźcie naszą ofertę i skupcie się na typowo gamingowych ekranach które wyposażone są w matryce VA bądź IPS z rodzielczością najlepiej 4K, ale jak postawicie na 2K, to też nic złego się nie stanie, choć trochę szkoda mieć RTX 4090 i nie zasmakować ostrości obrazu 4K. Wybierając system operacyjny, nie ma nawet się co zastanawiać, i wybierajcie tutaj Windows 11 Home. W kategorii pereferii komputerowych znajdziecie również gamingowe myszki, klawiatury, słuchawki oraz inne urządzenia, które mogą być dla Was przydatne.