Android Marshmallow, czyli 6.0 wciąż zwiększa swoją popularność, jednak pozostaje daleko w tyle za wersją Lollipop - tak wynika z najnowszego raportu Google dotyczącego udziały w rynku poszczególnych wersji flagowego systemu operacyjnego z Mountain View.

Największą bolączką fanów oraz twórców Androida jest problem z aktualizowaniem oprogramowania starszych urządzeń. Proces ten jest bowiem zazwyczaj uzależniony od producentów telefonów, więc w momentach premier nowych Androidów niewielu użytkowników ma okazję z nich skorzystać. Pod kontrolą najnowszej wersji oprogramowania pracuje aktualnie 15,2% urządzeń - jest więc lepiej niż w poprzednich miesiącach, jednak wersja Lollipop wciąż jest o wiele bardziej popularna, gdyż jej udział w rynku smartphonów plasuje się na poziomie aż 35,5%.

Warto zauważyć, że wielkimi krokami zbliża się kolejna wersja systemu o nazwie Nougat, opatrzona numerem 7.0. Oficjalna data premiery nie jest znana, jednak najprawdopodobniej nastąpi ona jeszcze w tym miesiącu.