Andy Rubin, uważany za ojca systemu Android, pracuje nad własnym smartphonem. Takie informacje podają przynajmniej redaktorzy serwisu Bloomberg. Urządzenie będzie przedstawicielem segmentu high-end i zostanie wprowadzone na rynek przez firmę Andy'iego, Essential Products Inc.

Obecnie podmiot zatrudnia około 40 osób, z których część pracuje nad tabletami oraz oprogramowaniem, a część właśnie nad nowym tworem. Głową zespołu jest z kolei sam Rubin. Firma ma w planach także zajęciem się rozwiązaniami do nowoczesnych "smart-domów".

Niestety w sieci brakuje obecnie szczegółowych informacji na temat projektu, ale pewne rzeczy wiadomo. Urządzenie konkurować będzie z najdroższymi i najbardziej zaawansowanymi smartfonami na rynku. Ma cechować się między innymi bezramkowym ekranem, oraz, co najciekawsze, konstrukcją modułową.

Jego debiut analitycy rynku przewidują na połowę roku 2017. Cena najprawdopodobniej wyniesie około 650 dolarów. Miejmy nadzieję, że Rubin zaprezentuje światu coś naprawdę ciekawego. Może będziemy świadkami narodzin nowego Steve'a Jobsa? :)