Na rynek wejdzie kolejny komputer w stylu Intel Compute Stick. Nowa konstrukcja to efekt współpracy Google z Asusem. Mowa tutaj o Chromebicie, który ma pracować pod kontrolą systemu operacyjnego Chrome OS.

Urządzenie było zapowiadane już w marcu tego roku i miało wejść do sprzedaży latem. Niestety zaliczyło znaczące opóźnienie. Teraz wiemy, że Chromebit to komputer w kształcie pendriva, który zamiast wtyczki USB ma HDMI, za pomocą którego możemy go podłączyć do telewizora. To pozwoli użytkownikom na stworzenie własnego centrum rozrywki. Model ten waży 75 gramów i posiada czterordzeniowy procesor Rockchip RK3288, 2 GB pamięci operacyjnej, układ graficzny Mali 760, 16 GB pamięci wewnętrznej, WiFi 802.11 ac, Bluetooth 4.0 oraz port USB 2.0 do podłączenia klawiatury lub myszki. Obudowa komputera jest ruchoma, co umożliwia ustawienie go wertykalnie, dzięki czemu nie będzie odstawał do telewizora.

Komputer ten nie zapewni zbyt dużej wydajności, ale nada się do streamingu filmów czy słuchania muzyki. Jego cena to 85 dolarów. Musimy jeszcze poczekać na jego premierę w Polsce.