Jeśli wierzyć pogłoskom, kolejna generacja iPhone'a może okazać się cieńsza od poprzedników. Najprawdopodobniej będzie również pozbawiona gniazda 3.5mm oraz wyposażona w głośniki stereo.

Źródłem najnowszych przypuszczeń jest japoński blog Mac Otakara. Oprócz wyżej wymienionych kwestii poruszono również wątek portu Lightning, który wywołuje burzę wśród użytkowników już od dłuższego czasu. Możliwe, że nowy port będzie kompatybilny wstecznie z istniejącymi do tej pory kablami. Najnowszy iPhone ma zachować wysokość oraz szerokość 6S, jednak prawdopodobnie zostanie odchudzony dzięki cieńszemu wyświetlaczowi. Mac Otakara zaprzecza pogłoskom, jakoby smartfon miał być wodoodporny.

Ostatnie modele iPhone'a, 6S oraz 6S Plus, najwyraźniej nie przyniosły wystarczająco dużo nowych możliwości aby skłonić klientów do aktualizacji, ponieważ pracownicy Apple'a przewidują w bieżącym kwartale pierwszy od dawna spadek wyników sprzedażowych. Aby nadrobić straty i konkurować z innymi obecnymi na rynku markami Apple musi wyposażyć iPhone'a 7 w cechy, które nakłonią klientów do zakupu.

Jak zawsze podkreślamy, iż informacje te nie są oficjalne i należy traktować je z dystansem, jednak nietrudno zauważyć, iż nawiązują one w dużym stopniu do wcześniejszych plotek. Na ich potwierdzenie musimy poczekać do września, kiedy to ma mieć swoją premierę iPhone 7.

Czekacie?