Microsoft oficjalnie poinformował, że nie będzie już obsługiwał płatności za pomocą Bitcoinów w swoim sklepie. Opcja ta została wprowadzona pod koniec 2014 roku, ale nie stała się zbyt popularna wśród użytkowników. Nie będzie można już dodać kryptowaluty do swojego salda. Co ciekawe, firma z Redmond w żaden sposób nie wyjaśniła, dlaczego zrezygnowała z takiej opcji płatności.

Wygląda na to, że właśnie kończy się krótka przygoda Microsoftu z płatnościami za pomocą Bitcoinów. W uaktualnionym FAQ (zbiór najczęściej zadawanych pytań i odpowiedzi na nie) pojawiła się informacja, że użytkownik nie ma już możliwości dodatnia kryptowaluty do konta Microsoft. Istniejące saldo nadal będzie dostępne dla zakupów w sklepie firmy z Redmond, ale środki nie mogą zostać zwrócone.

Co ciekawe, nadal istnieje też strona z instrukcjami, jak wspomniane środki dodać do konta. Można się spodziewać, że zostanie ona w krótkim czasie usunięta lub zaktualizowana o odpowiednią informację. Na tę chwilę nie ma oficjalnego komunikatu, dlaczego firma z Redmond rezygnuje z obsługi Bitcoinów. Najprawdopodobniej chodzi o małą popularność tego typu transakcji, na którą Microsoft zwracał uwagę już w trakcie wprowadzania nowej opcji płatności.

Eric Lockard, wiceprezes Universal Store, stwierdził wtedy, że waluty cyfrowe, takie jak Bitcoin, nie są jeszcze wykorzystywane masowo. Microsoft miał oczekiwać, że zainteresowanie kryptowalutą będzie się zwiększać, ale najwidoczniej było inaczej. Z dostępnych w sieci danych wynika, że liczba transakcji w sklepie Microsoftu wykonanych za pomocą Bitcoinów była na tyle mała, że firma nie widzi żadnego powodu, by dalej obsługiwać taką płatność.