Kilka dni temu pojawiły się plotki o rynkowym debiucie Nokii N1, który miałby odbyć się na początku stycznia. Tak też się stanie, gdyż Finowie potwierdzili, iż sprzedaż tabletu rozpocznie się 7 stycznia. Niemniej, na razie na rynku chińskim. W cenie będącej równowartością około 249 dolarów.

Wiemy jednak, że z czasem Nokia N1 ma pojawić się w Europie i Rosji. Kiedy? Odpowiedź na to pytanie nadal nie jest znana.

Nokia N1 jest tabletem wyposażonym w 64-bitowy procesor Intel Atom. Jest to 4-rdzeniowa jednostka taktowana zegarem 2,33 GHz. Procesor będzie wspomagany przez 2 GB pamięci operacyjnej RAM, a na dane producent przeznaczył 32 GB pamięci eMMC. Na wyposażeniu tabletu znajdziemy również przednią kamerkę 5 Mpix, aparat fotograficzny 8 Mpix na tylnej ściance obudowy (bez diody doświetlającej) oraz baterię o pojemności 5300 mAh. Obraz będzie wyświetlany na 7,9-calowym ekranie o rozdzielczości 2048 x 1536 pikseli. Całość zamknięto w obudowie o grubości 6,9 mm i wadze 318 gramów. Na uwagę zasługuje także implementacja złącza USB typu C (odwracalnego).