id Software do spółki z Bethesdą opublikowali pierwsze wideo zapowiadające grę Quake Champions. W filmie możemy zobaczyć jak wygląda rozgrywka nadchodzącego tytułu i trzeba przyznać, że Champions może okazać się naprawdę godnym następcą Quake'a 3.
Jak zapowiadają sami twórcy, pracom nad kolejną odsłoną Quake'a przyświecał cel odświeżenia formuły rozgrywek typu arena shooter. Grę ma jednak cechować przede wszystkim dynamiczna rozgrywka, tak jak miało to miejsce w poprzednich odsłonach.

Ze zwiastuna można wywnioskować, że w tytule kolejny raz zostaną umieszczone techniki strafe-jumping oraz rocket jumping. Oprócz tego w ręce graczy zostaną oddane wielopoziomowe mapy, na których będą umieszczone wyrzutnie umożliwiające przedostanie się na wyższe poziomy. Wśród broni mamy natomiast okazję zobaczyć wyrzutnie rakiet czy też strzelby.

Negatywne opinie internautów spłynęły jednak na twórców za wprowadzenie podziału postaci na klasy. Wielu twierdzi wręcz, że nowy Quake okaże się Doomem z opcją rocket jumpingu. Gracze w zależności od tego jaką klasę wybiorą, otrzymają dla swoich postaci dodatkowe umiejętności (teleportacja, furia itp).

Quake Champions będzie grą darmową zawierającą mikropłatności. Data premiery nie jest jeszcze znana. Jedyną platformą, na której pojawi się nowy Quake będą komputery osobiste.