Koreański producent zapowiedział, że Samsung Gear VR trafi na rynek już w grudniu bieżącego roku, choć na ogłoszenie konkretnego dnia musimy jeszcze poczekać.
Pierwsze informacje o okularach wirtualnej rzeczywistości Samsunga pojawiły się we wrześniu. Ujawniono wtedy wstępną cenę urządzenia oraz podstawowe funkcje.

Do pełnego działania niezbędne będzie posiadanie phabletu Galaxy Note 4, który jest sprzedawany jako osobny produkt. Podobno po umieszczeniu go w goglach nastąpi automatyczne zainstalowanie wszystkich potrzebnych aplikacji zaprojektowanych przez Oculus. Warto wspomnieć o specjalnym ekranie startowym, trybie kina oraz widoku w zakresie 360 stopni dla zdjęć i filmów. Podobno to dopiero początek ciekawostek, jakie ma nam zaproponować Samsung we współpracy z Oculusem.

Cena Samsung Gear VR zostanie ustalona na poziomie 199 dol. Na rynku pojawi się również wersja o 50 dolarów droższa ze wsparciem Bluetooth. Należy jednak pamiętać, że do prawidłowego działania niezbędny jest również Galaxy Note 4, którego cena obecnie kształtuje się na poziomie ok 700 dol.