Samsung Curved UHD TV już wkrótce trafi do sklepów w dwóch wariantach rozmiarowych - 55 cali oraz 65 cali. Jak informuje producent, jego cena będzie nieco niższa od podobnych modeli. HU7200 będzie dostępny od8 499 złotych za wersję o przekątnej 55 cali oraz od 13 099 złotych za 65-calowy wariant.

Telewizor został wyposażony w czterordzeniowy procesor, dzięki któremu wszystkie funkcje znane z tegorocznych modeli Samsunga (Digital Noise Filter, Digital Clean View, dynamiczny kontrastu Mega DCR i UHD Dimming) powinny działać bez zarzutu. Na pokładzie znalazł się także nowy interfejs Smart Hub 2014, w którym ułatwiono korzystanie z aplikacji Samsung Smart TV, zarządzanie plikami multimedialnymi z pamięci zewnętrznych czy sieci domowej. Wyposażono go także w złącza 4x HDMI, 3x USB, wejście umożliwiające podłączenie do modułu One Connect, zintegrowaną kartę sieciową z opcją WiFi Direct oraz tuner cyfrowy DVB-T/C/S2. Telewizorem HU7200 można sterować głosem, inteligentnym pilotem lub za pomocą kamery.

Wraz z nowym modelem telewizora Samsung udostępnił aplikację Strefa VOD UHD, która umożliwia wyświetlanie filmów na żądanie w rozdzielczości i jakości Ultra High Definition (3840x2160) już przy łączu internetowym o prędkości 20 Mb/s (dane producenta). Jak informuje Samsung, Polska jest pierwszym krajem na naszym kontynencie, w którym dostępna jest lokalna aplikacja oferująca filmy na żądanie w rozdzielczości 4K.