UPC Polska, największy operator telewizji kablowej w Polsce, na dobre w wkracza w erę HD. Klienci operatora, którzy korzystają z dekoderów SD, mogą je teraz bezpłatnie wymienić na nowoczesne dekodery HD.

Zastępowanie technologii SD przez HD i rezygnacja z nadawania tych samych kanałów w dwóch różnych rozdzielczościach to trend, za którym podążają niemal wszyscy nadawcy i dostawcy usługi telewizyjnej. Standard HD to lepszy obraz i dźwięk oglądanych programów, to nowoczesna telewizja, dostarczająca maksymalnych wrażeń. Dlatego UPC zachęca do darmowej wymiany dekoderów SD na dekodery HD. Wymiana jest związana z unowocześnianiem oferty UPC. Podyktowana jest dbałością o dobro klienta - chęcią zapewnienia klientom możliwości oglądania kanałów, które są lub będą nadawane wyłącznie w jakości HD. Dotyczy to m.in. takich kanałów jak TVP1, TVP2, TVN, Polsat News czy TVN24.

Akcja wymiany potrwa przez kilka najbliższych tygodni. Klienci zostali już poinformowani o możliwości wymiany dekodera. Na dedykowanym kanale 98 dostępna jest także plansza z komunikatem. Każdy klient może indywidualnie umówić datę wymiany - nowy dekoder zostanie mu bezpłatnie dostarczony do domu i zainstalowany.

[Łukasz Szewczyk]