Od czwartku 24 lipca kolejny pociąg z bezpłatnym Internetem jest już na torach. Pasażerowie EIC Słowacki kursującego na trasie między Warszawą i Poznaniem, mogą korzystać z Wi-Fi dostarczonego przez T-Mobile Polska.

"HotSpot T-Mobile" to wspólny projekt PKP Intercity i T-Mobile Polska, w ramach którego w pociągach przewoźnika udostępniany jest bezpłatny Internet. W kolejnym etapie przewidziano rozszerzenie usługi nie tylko o następne pociągi ale i o pakiet dostępu do multimediów - bajek, seriali czy gier.

Pierwszym pociągiem, w którym pasażerowie mogli korzystać z bezpłatnego Wi-Fi był EIC Beskidy, kursujący ze stolicy, przez Katowice do Bielska - Białej. Badania pokazały, że dziennie z usługi korzysta około 350 osób.

Korzystanie z usługi jest proste - wystarczy własne urządzenie mobilne (np. telefon, laptop, tablet) i jedno kliknięcie łączące z dostępną siecią. W początkowym okresie użytkowania Wi-Fi będzie bezpłatne. Decyzja o finalnym kształcie usługi zostanie podjęta pod koniec 2014 roku na bazie wyników testów.