Należałoby rozpocząć znanym "Mam dobrą i złą wiadomość". Dobra jest taka, że znamy lokalne ceny nadchodzących smartfonów Nokii. Zła - to właśnie ich cena. Niestety najtaniej nie będzie, ale przekonajcie się sami.

Na Polski rynek trafią wkrótce trzy, długo wyczekiwane smartfony Nokii, które stanowią jednocześnie powrót kultowej marki na rynek urządzeń mobilnych. Nokia 3, Nokia 5 oraz Nokia 6 nie będą jednak tak tanie, jak przewidywano na początku.

Początkowo mówiło się, że za najniższy model, czyli Nokia 3, zapłacić będziemy musieli nie więcej niż 699 zł. Dziś wiemy już, że urządzenie kosztować będzie 749 zł. Nokię 5 finalnie wyceniono natomiast na 999 zł (wbrew początkowym przewidywaniom ok. 799 zł). Najwięcej przyjdzie oczywiście zapłacić klientom za najmocniejszą Nokię 6 - ta kosztować ma 1249 zł. Ceny rozczarowują zwłaszcza po wzięciu pod uwagę ofert naszych zachodnich sąsiadów. Za granicą Nokię 6 można bowiem nabyć za 229 euro, czyli około 970 zł.

Oprócz trzech wymienionych smartfonów do sklepów trafi również odświeżona wersji kultowego telefonu komórkowego Nokia 3310 - za ten model trzeba będzie zapłacić 269 zł.