Do sieci trafiło zestawienie 10 najwydajniejszych smartfonów na rynku, które przygotowano w oparciu o średnią wyników uzyskanych przez wszystkich użytkowników benchmarku. Na wykresach widzimy tylko urządzenia, które były testowane w ciągu pierwszych trzech miesięcy 2015 roku. Oczywiście zwyciężył Samsung Galaxy S6.

Przypomnijmy, że model ten posiada procesor Exynos 7420 Octa i 3 GB pamięci operacyjnej. Na drugim miejscu mamy Samsunga Galaxy S6 Edge, który posiada takie same podzespoły, ale większy ekran i wyższą rozdzielczość. Na trzecim miejscu uplasował się HTC One M9 z układem Snapdragon 810, który niedawno miał problemy z przegrzewaniem się procesora Snapdragon 810. Na czwartym miejscu mamy Smasunga Galaxy S5, który w obecnej cenie jest bardzo często wybieranym urządzeniem. On również został oparty o procesor Qualcomm. Kolejną lokatę zajmuje Meizu MX4, który w zeszłym roku wygrał i wyprzedził GS5. Możliwe, że produkt Samsunga teraz jest wyżej z uwagi na aktualizacje oprogramowania. Dodatkowo wykonano porównanie procesorów i układów graficznych. Wynika z niego, że najlepszy jest układ Exynos 7420 z grafiką ARM Mali T760MP8 (8 x 772 MHz). Dalej mamy procesory Qualcomma z Adreno 430, Adreno 420 i Adreno 330.

Mocno zastanawiamy się, jaki byłby wynik, gdyby Galaxy S6 otrzymał ekran Full HD, jak jego konkurenci. Zapewne różnice byłyby jeszcze większe na jego korzyść.