W Iranie działa fałszywa strona internetowa starlinkiran.com, która rzekomo akceptuje zamówienia przedpremierowe na terminale Starlink. Strona internetowa, kopia oficjalnej strony SpaceX Starlink, prosi swoich użytkowników w języku perskim o przesłanie swoich danych i płatności za usługę.

Starfake1

Fałszywa strona została odkryta przez użytkownika Reddit w Iranie, który z niecierpliwością chciał złożyć zamówienie w przedsprzedaży terminali Starlink, aby móc w ten sposób ominąć surowe ograniczenia internetowe kraju i mieć dostęp do dobrych prędkości internetu. Fałszywa strona starlinkiran.com ma te same obrazy tła co oryginalna strona internetowa Starlink, wraz z przetłumaczonym tekstem w języku perskim, a całość wygląda niczym jak zaufana strona. Oczywiście wiadomo jednak, że strona jest fałszywa. Starlink ma tylko jedną stronę internetową, która pozwala nowym klientom na wprowadzenie danych adresowych, a następnie przekierowuje ich na stronę z informacjami o płatności i szacunkami pokrycia kosztów. Dla osób obracających się internecie, niższa o połowa cena oraz płatność w bitcoinach (SpaceX nie akceptuje płatności w bitcoinach) na fałszywej stronie, powinny automatycznie zapalić czerwoną lampkę.

Starfake2

W chwili pisania tego newsa, strona nadal prężnie działa i póki co nie została jeszcze ściągnięta, co wydaje się jednak tylko kwestią czasu.