Komputer do gier za 18500 zł

Nowe procesory AMD Ryzen serii 7000 doładowane pamięcią 3D V-cache okazują najwydajnieszymi procesorami do gier na rynku. Model procesora AMD Ryzen 9 7950X3D w którego skład wchodzi 16 rdzeni i 21 wątki oraz aż 144 MB pamięci podręcznej jest najwydajniejszym procesorem do gier na świecie. Tak, najwydajniejszy procesor do gier na świecie.  To co również imponuje w procesorach AMD Ryzen 7950X3D, to bardzo wysoka efektywność energetycza. W połączeniu z wydajnością karty graficznej RTX 4090 otrzymujemy w ten sposób najwydajniejszy na chwilę obecną zestaw komputerowy do gier. 

Potęga pamięci 3D V-cache

Test procesora AMD Ryzen 9 7950X3D. Czy Ryzen serii 9 doładowany pamięcią 3D V-cache okaże się najwydajniejszym i najlepszym procesorem do gier? Wydajność AMD Ryzen 9 7950X3D w grach porównaliśmy zarówno z procesorem AMD Ryzen 9 7950X oraz Intel Core i9-13900KF. Czy wyścig o miano najwydajniejszego procesora w grach ma obecnie sens, kiedy jednak coraz częściej gramy w wyższych rozdzielczościach 2K oraz 4K? Powiemy tak, wydajność w grach nie była dla nas największym zaskoczeniem. Cena? Też nie. Sprawdźcie więc co zrobiło na nas największe wrażenie w AMD Ryzen 9 7950X3D.

 

Zasilacz Seasonic Vertex GX-1000 ATX 3.0

Wielu z Was zapewne słyszało bądź widziało popalnoe złączą kart graficznych NVIDIA GeForce RTX 4090 z których zrodziło się wiele obaw i teorii. Żebyście nie musieli martwić się czymkolwiek przy takim wydatku, inwestujemy w zasilacz ATX 3.0 przystosowany w pełni do zasilania nowych kart graficznych z nowym 16-pinowym złączem z wykluczeniem adapterów dołączanych do kart graficznych. Wydajne układy chłodzenia procesora, karty graficznej, cichy zasilacz oraz przewiewna obudowa z trzema wentylatorami w zestawie zapewnią odpowiednie temperatury przy zachowaniu bardzo wysokiego komfortu użytkownia.

 

Kilka stówek można urwać na płycie głównej wybierając model Gigabyte B650 GAMING X AX AM5 Jeżeli szukacie dodatkowych kilkuset złotych oszczędności zawsze możecie wystartować z dyskiem Kingston KC3000 o pojemności 1TB. Sporą oszczędność może też wnieść zakup zasilacza  be quiet! Pure Power 12 M 1000W

Oszczędności:

 

Peryferia do zestawu

Jeżeli nie posiadacie monitora do takiego zestawu, to sprawdźcie naszą ofertę i skupcie się na typowo gamingowych ekranach które wyposażone są w matryce VA bądź IPS z rodzielczością najlepiej 4K, ale jak postawicie na 2K, to też nic złego się nie stanie, choć trochę szkoda mieć RTX 4090 i nie zasmakować ostrości obrazu 4K. Wybierając system operacyjny, nie ma nawet się co zastanawiać, i wybierajcie tutaj Windows 11 Home. W kategorii pereferii komputerowych znajdziecie również gamingowe myszki, klawiatury, słuchawki oraz inne urządzenia, które mogą być dla Was przydatne.