Na rynku zadebiutował nowy tablet z serii YOGA, który kolejny raz przełamuje schematy. Wyposażony w ekran HD, technologię AnyPen i kamerę obracającą się o 180 stopni wkracza ma kolejny poziom mobilnej rozrywki.

Lenovo YOGA Tab 3 10 cali została wyposażona w technologię AnyPen, dzięki której można robić notatki, rysunki, czy jeszcze bardziej precyzyjnie sterować na ekranie przy wykorzystaniu dowolnego urządzenia przewodzącego. W rolę rysika może spełniać nie tylko długopis, ale także klucz, łyżeczka, czy spinka do włosów bez obawy o uszkodzenie powłoki ekranu.

Tablet posiada 10.1-calowy wyrazisty i jasny wyświetlacz HD (1280x800 pikseli) wykonany w technice IPS o jasności 350 nitów. Na przednim panelu urządzenia umieszczono dwa głośniki z certyfikatem Dolby ATMOS, tak aby każdy film odtwarzać w znakomitej jakości dźwięku przestrzennego 3D, który jest jeszcze bardziej realistyczny, czysty i dynamiczny.

Sercem tabletu jest czterordzeniowy procesor Qualcomm takowany z częstotliwością 1.3GHz, wspierany przez 1 GB pamięci RAM oraz 16 GB wbudowanej przestrzeni na dane. Jeżeli potrzebujemy więcej, bez trudu możemy powiększyć ją aż do 128 GB za pośrednictwem karty microSD. Na rynku dostępne są dwie wersje urządzenia: Wi-Fi pracująca w standardzie 802.11 b/g/n 2.4 GHz. 4G LTE z ultraszybką łącznością i slotem na kartę microSIM

Tablet pracuje pod kontrolą najnowszego systemu operacyjnego Android 5.1 Lollipop i posiada przydatne gniazdo microUSB z funkcją OTG, dzięki której możemy podłączyć liczne peryferia ułatwiające pracę i rozszerzające możliwości tabletu. Bateria o pojemności 8400 mAh spokojnie wystarczy na nawet 18 godzin nieprzerwanego korzystania z Lenovo YOGA Tab 3 10 cali.

Nowym rozwiązaniem jest zastosowanie jednej kamery o rozdzielczości 8 MP, którą można obracać o 180 stopni. Dlaczego? Dla jeszcze lepszej jakości obrazu pod każdym kątem, większej kreatywności w zdjęciach, czy nawet wygodniejszej wideo komunikacji. To nie koniec ułatwień, bowiem kamerkę możemy uruchomić przy pomocy prostego gestu otwarcia i zamknięcia dłoni.

Lenovo YOGA Tab 3 10 cali jest dostępna w kolorze slate black w dwóch konfiguracjach: Lenovo YOGA Tab 3 X50F 10.1" WiFi w cenie ok. 999 zł oraz Lenovo YOGA Tab 3 X50L 10.1" LTE w cenie ok. 1199 zł.

[Łukasz Szewczyk]