Sklep Komputerowy
Koszyk jest pusty

Sklep komputerowy od 1993 roku

Strefa Marek

Osram Philips LED
GoPro Microsoft
MSI iiyama
Lenovo Gigabyte
AMD Corsair
Asus Seasonic
QNAP InsERT
Hama uRage
Nitro Concepts noblechairs

Wszyscy producenci:

 Data: 2014-08-19 

Wyłudzał kody na e-zakupy z użyciem... pustego konta

Pewien mężczyzna wyłudzał w sklepach kody na e-zakupy, wykorzystując do tego celu kartę płatniczą, puste konto i nieuwagę sprzedawców. Policja ustala, jak wielu ludzi mógł oszukać.

Być może słyszeliście o systemie paysafecard. Jest to usługa, która pozwala na "płacenie gotówką" za zakupy w internecie. Działa to w praktyce tak, że w zwykłych sklepach kupuje się 16-cyfrowy kod PIN w formie wydruku lub zdrapki. Ten kod należy podać w czasie zakupów.

Komenda Wojewódzka Policji w Krakowie poinformowała, iż w ręce bocheńskiej policji wpadł oszust, który wyłudzał kody płatnicze. Jak to robił? Prosił o wydrukowanie kodu (z reguły o wartości 100 lub 300 złotych) i oświadczał, że chce zapłacić kartą. Gdy sprzedawca zajmował się finalizowaniem transakcji, mężczyzna niepostrzeżenie wstukiwał kod do swojego telefonu.

Następnie okazywało się, że na karcie płatniczej nie ma żadnych środków i w rezultacie transakcja nie została zrealizowana. Mężczyzna udawał zaskoczonego i obiecywał, że zaraz wróci po wydruk z gotówką. Oczywiście nie wracał, a zdobyty kod wykorzystywał na zakupy w internecie.

W związku z tą sprawą 30-letni mieszkaniec Bochni usłyszał zarzuty oszustwa, za które grozi kara pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8. Policjanci twierdzą, że dokonał on "szeregu oszustw w czasie kilku ostatnich miesięcy". Możliwe, że wciąż nie są znane wszystkie jego ofiary. Policja zwraca się do wszystkich, którzy zostali w ten sam sposób oszukani, o zgłaszanie się do Komendy Powiatowej Policji w Bochni.

Kody systemu paysafecard można kupić w wielu sklepach z elektroniką, na stacjach benzynowych, w supermarketach i kioskach ruchu. Możliwe, że mężczyzna z Bochni doczeka się naśladowców, więc sprzedawcy powinni uważać.

[Marcin Maj]Dodaj do Facebooka+ Google+Dodaj do Twitter+ Wykop.pl

Wstecz  

Opinie, komentarzeWyłudzał kody na e-zakupy z użyciem...… - Recenzje, opinie i komentarze

Ocena klientów: 3 / 5 - Ilość recenzji: 3
Jan · Ja też zostałem oszukany - dwupasmowa pseudo-autostrada nad morze to tylko produkt autostradopodobny i niestety opłacony również z moich podatków.
19 Sierpień 2014 15:34 · Ocena: 5
Jaca · A4 Katowice-Kraków to jest dopiero złodziejstwo. 4 razy droższa od tej do Gdańska.
21 Sierpień 2014 7:38 · Ocena: 3
Rosomak · Kretyństwo.
Co ma wspólnego autostrada z wymienionym oszustem?
Czy frustraci, swój ból dupy muszą wszystkim pokazywać? Z tym się idzie do proktologa...

21 Sierpień 2014 11:49 · Ocena: 1
Dodaj kolejny komentarz:
Autor:E-mail (nie wyświetlany) [?]:Ocena:
Dodaj ilustrację:
  Oficjalne odpowiedzi ProLine są oznaczone innym kolorem i ikoną   Zobacz regulamin komentarzyZasady umieszczania komentarzy
Copyright © 2002-2017 by ProLine.     Wszelkie prawa zastrzeżone.
Zamknij /  Close

Nie strać okazji i zapisz się na newsletter

Więcej o Newsletterze ProLine


• Skorzystaj ze specjalnych promocji dla subskrybentów

• Czytaj najnowsze wiadomości ze świata technologii

• Zyskaj będąc na bieżąco z limitowanymi super okazjami