Sklep Komputerowy
Koszyk jest pusty

Sklep komputerowy od 1993 roku

Strefa Marek

OsramPhilips LED
GoProMicrosoft
MSIiiyama
LenovoGigabyte
AMDCorsair
AsusSeasonic
QNAPInsERT
HamauRage
Nitro Conceptsnoblechairs

Wszyscy producenci:

 Data: 2014-08-19 

Wyłudzał kody na e-zakupy z użyciem... pustego konta

Pewien mężczyzna wyłudzał w sklepach kody na e-zakupy, wykorzystując do tego celu kartę płatniczą, puste konto i nieuwagę sprzedawców. Policja ustala, jak wielu ludzi mógł oszukać.

Być może słyszeliście o systemie paysafecard. Jest to usługa, która pozwala na "płacenie gotówką" za zakupy w internecie. Działa to w praktyce tak, że w zwykłych sklepach kupuje się 16-cyfrowy kod PIN w formie wydruku lub zdrapki. Ten kod należy podać w czasie zakupów.

Komenda Wojewódzka Policji w Krakowie poinformowała, iż w ręce bocheńskiej policji wpadł oszust, który wyłudzał kody płatnicze. Jak to robił? Prosił o wydrukowanie kodu (z reguły o wartości 100 lub 300 złotych) i oświadczał, że chce zapłacić kartą. Gdy sprzedawca zajmował się finalizowaniem transakcji, mężczyzna niepostrzeżenie wstukiwał kod do swojego telefonu.

Następnie okazywało się, że na karcie płatniczej nie ma żadnych środków i w rezultacie transakcja nie została zrealizowana. Mężczyzna udawał zaskoczonego i obiecywał, że zaraz wróci po wydruk z gotówką. Oczywiście nie wracał, a zdobyty kod wykorzystywał na zakupy w internecie.

W związku z tą sprawą 30-letni mieszkaniec Bochni usłyszał zarzuty oszustwa, za które grozi kara pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8. Policjanci twierdzą, że dokonał on "szeregu oszustw w czasie kilku ostatnich miesięcy". Możliwe, że wciąż nie są znane wszystkie jego ofiary. Policja zwraca się do wszystkich, którzy zostali w ten sam sposób oszukani, o zgłaszanie się do Komendy Powiatowej Policji w Bochni.

Kody systemu paysafecard można kupić w wielu sklepach z elektroniką, na stacjach benzynowych, w supermarketach i kioskach ruchu. Możliwe, że mężczyzna z Bochni doczeka się naśladowców, więc sprzedawcy powinni uważać.

[Marcin Maj]Dodaj do Facebooka+ Google+Dodaj do Twitter+ Wykop.pl

Wstecz  

Opinie, komentarzeWyłudzał kody na e-zakupy z użyciem...… - Recenzje, opinie i komentarze

Ocena klientów: 3 / 5 - Ilość recenzji: 3
Jan · Ja też zostałem oszukany - dwupasmowa pseudo-autostrada nad morze to tylko produkt autostradopodobny i niestety opłacony również z moich podatków.
19 Sierpień 2014 15:34 · Ocena: 5
Jaca · A4 Katowice-Kraków to jest dopiero złodziejstwo. 4 razy droższa od tej do Gdańska.
21 Sierpień 2014 7:38 · Ocena: 3
Rosomak · Kretyństwo.
Co ma wspólnego autostrada z wymienionym oszustem?
Czy frustraci, swój ból dupy muszą wszystkim pokazywać? Z tym się idzie do proktologa...

21 Sierpień 2014 11:49 · Ocena: 1
Dodaj kolejny komentarz:
Autor:E-mail (nie wyświetlany) [?]:Ocena:
Dodaj ilustrację:
  Oficjalne odpowiedzi ProLine są oznaczone innym kolorem i ikoną   Zobacz regulamin komentarzyZasady umieszczania komentarzy
Copyright © 2002-2016 by ProLine.     Wszelkie prawa zastrzeżone.
Zamknij /  Close

Nie strać okazji i zapisz się na newsletter

Więcej o Newsletterze ProLine


• Skorzystaj ze specjalnych promocji dla subskrybentów

• Czytaj najnowsze wiadomości ze świata technologii

• Zyskaj będąc na bieżąco z limitowanymi super okazjami