be quiet!, lider na rynku niemieckim wśród dostawców zasilaczy PC od ośmiu lat z rzędu, ogłosił dziś premierę swojej nowej serii Straight Power 10.

W skład której wejdą jednostki o mocy 400, 500, 600, 700 i 800 W. Różnica pomiędzy poszczególnymi modelami będzie w systemie okablowania (modularne i stałe).

Najnowsze zasilacze cechują się nowym, wyjątkowo cichym wentylatorem SilentWings 3 o średnicy 135 mm. Wentylator ten, stworzony przez be quiet! Zaprojektowany został specjalnie do stosowania w zasilaczach. Nowy, sześciopolowy silnik i łożyska typu FDB nie tylko zapewniają wyjątkowo długą żywotność produktu, ale także cichą pracę. Większy, kominowy wlot powietrza wentylatora Silent Wings 3 zwiększa jego cyrkulację, jednocześnie redukując niechciane drgania. Dzięki większej średnicy wentylatora, przetransportowana może zostać ta sama ilość powietrza, przy mniejszej prędkości oraz niższej głośności.

Wszystkie modele Straight Power 10 posiadają certyfikat 80PLUS Gold, co oznacza ich wydajność na poziomie aż do 93%. Seria zasilaczy Straight Power 10 wykorzystuje technologię Active Clamp oraz prostownik synchroniczny (SR), a także kontrolery układów scalonych do monitorowania zasilacza, gwarantujące optymalne osiągi.

Producent podaje, że jego poprzednia seria Straight Power E9 była sukcesem rynkowym, dzięki czemu czuł on presję aby jej następca był nie tylko tak dobry ale lepszy pod każdym względem. Dlatego też poza funkcjami oraz parametrami Be quiet! skupił się również na wyglądzie samego zasilacza.