Już w listopadzie pojawiły się pierwsze informacje na temat aktualizacji do Androida 6.0 Marshmallow dla flagowca LG z 2014 roku. Początkowo plan zakładał wydanie aktualizacji w okolicy połowy grudnia. Wiemy jednak, że prace nad nowym firmware nieco się przeciągnęły i choć decyzja o wydaniu aktualizacji zapadła podobno jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia, tak polskie LG postanowiło poczekać z rozpoczęciem procesu uaktualnienia do teraz!

LG Polska oficjalnie poinformowało we własnych kanałach społecznościowych, m.in. na Twitterze o dostępności Androida 6.0 Marshmallow dla LG G3.

Polska ponownie jest państwem, gdzie aktualizacja do Androida 6.0 Marshmallow wydana została w pierwszej kolejności. Jak dobrze pamiętamy, LG G4 z polskiej dystrybucji również załapał się na uaktualnienie w pierwszej kolejności. Jeszcze zanim system udostępniono w Korei.

Nowy firmware dla LG G3 oznaczony jest ciągiem znaków D85530B i jest dostępny m.in. z poziomu LG PC Suite. Niedługo aktualizacja powinna być dostępna drogą OTA, a więc bez konieczności nawiązywania połączenia telefonu z komputerem za pomocą kabla USB.