Grupa Onet.pl wprowadza pierwszy w Polsce projekt mentoringowy dla młodych twórców chcących rozwijać swoją karierę w Internecie.
W ramach nowego przedsięwzięcia Akademii Video, która już niebawem wystartuje, będziemy szukać młodych talentów oraz dzielić się swoim doświadczeniem i wiedzą w zakresie tworzenia treści wideo na potrzeby YouTube, ale też ogólnie internetu. To kolejny projekt w ramach strategii wideo, który wspiera rozwój jakościowego wideo na polskim rynku
- komentuje Sabina Lipska, dyrektor wideo w Grupie Onet - RASP.

Jesteśmy przekonani, że w Polsce jest mnóstwo ludzi z genialnymi pomysłami, którzy nie mają środków, wiedzy i doświadczenia, pozwalających im te pomysły zrealizować, stąd pomysł na Akademię Video. Jako firma działająca w internecie, produkująca każdego dnia wiele programów i formatów wideo na najwyższym poziomie, postanowiliśmy poszukać i wesprzeć właśnie takie osoby
- dodaje Michał Pietniczka, dyrektor wideo w Grupie Onet.pl.

Akademia Video to autorski projekt, który ma na celu pośrednio przyspieszyć rozwój branży wideo na polskim rynku, poprzez kreowanie kolejnych gwiazd YouTube'a. Nowe przedsięwzięcie Onetu będzie składać się z kilku etapów. Pierwszym z nich będzie wyłonienie grupy przyszłych youtuberów, następnie rozpoczęcie 30-dniowego szkolenia, przygotowującego ich do rozpoczęcia kariery, w które będą zaangażowani doświadczeni specjaliści i najpopularniejsi youtuberzy, a ostatnim będzie wsparcie w postaci sprzętu i finansów.

Uczestnikom Akademii Video zapewnimy wszystkie niezbędne narzędzia - sprzęt, miejsce, i wiedzę, które pozwolą im zdobyć umiejętności niezbędne przy budowaniu własnej marki w internecie. Po intensywnych szkoleniach, dalsza realizacja projektu będzie polegała na bardzo mocnym wsparciu każdej wybranej przez nas osoby, tak aby mogła w pełni skupić się na rozwijaniu swojego talentu"
- podkreśla Jakub Jankowski, youtube manager w Grupie Onet.pl.

[Łukasz Szewczyk]