Firma AMD prawdopodobnie w przypadku serii kart R300 dokona odświeżenia wielu swoich poprzednich GPU, a także swojego flagowego układu Hawaii. Niestety jeszcze nie wiadomo jaką nazwę będą nosiły nowe karty, ale możliwe, że otrzymamy dwa modele oparte o wspomniany rdzeń.

Jedna z nich miałaby być wyposażona w Hawaii Pro, który obecnie jest w karcie R9 290. Druga otrzyma Hawaii XT, które dobrze znamy z karty Radeon R9 290x. W obydwóch przypadkach można spodziewać się także powiększenia dostępnej pamięci oraz zwiększenia taktowania zegarów. Nowe modele miałyby pochwalić się taktowaniem pamięci 1500 MHz (wzrost o 250 MHz). W przypadku rdzenia przyspieszenie będzie tylko o 50 MHz w przypadku Hawaii XT (1050 MHz) oraz o 63 MHz w przypadku Hawaii Pro (1010 MHz). Najistotniejszą różnicą będzie podwojenie dostępnej pamięci do 8 GB, co zwiększy przepustowość i tym samym granie w rozdzielczości 4K będzie płynniejsze.

Do oficjalnej prezentacji kart AMD pozostało już coraz mniej czasu. Teraz powinniśmy być świadkami licznych przecieków na ich temat.