Google zaprezentowało swoją nową inicjatywę mającą spopularyzować i wprowadzić na rozwijające się rynki tanie smartfony. Android One ma być szansą dla mieszkańców mniej rozwiniętych krajów na dostęp do urządzeń, a przy tym do informacji.

Android One to naprawdę fajnie zapowiadający się smartfonowy projekt Google, ale nie zamierzam was mamić nadchodzących wysypem smartfonów za 300 zł.

Google w ramach projektu Android One zamierza dać szansę mało znanym markom z takich krajów jak choćby Indie. Polska jeśli chodzi o rynek mobilny kwalifikuje się jednak do krajów rozwiniętych, a nie rozwijających się. Nowy pomysł Google na popularyzację smartfonów z czystym Androidem dotyczy tych drugich.

Pierwsze smartfony Android One produkować będą firmy Karbonn, Spice i Micromax. Indyjski Micromax zaoferuje dla przykładu 4,5-calowy ekran, dwa gniazda na kartę SIM, czytnik kart pamięci i radio FM w smartfonie kosztującym poniżej 100 dolarów. Ideą programu Android One jest dotarcie do jak największej części spośród 5 mld osób, które nie mają jeszcze smartfonu.