Premiera Samsunga Galaxy S8 zbliża się wielkimi krokami, a oczekiwania wobec nowego koreańskiego flagowca nie maleją. Tym bardziej, że w sieci nie brakuje nowinek związanych z kolejnymi funkcjami smartfona, do których dołączyły właśnie rewelacje związane z asystentem głosowym.

O tym, że Samsung pracuje nad własnym asystentem głosowym nie chcąc zdawać się na technologię Google pisaliśmy już kilka miesięcy temu. Było też jasne, że nowy produkt ujrzy światło dzienne wraz z premierą S8-emki. Najwyższy więc czas poświęcić Bixby, bo tak nazywa się usługa, nieco więcej uwagi.

Oprogramowanie ma być o wiele bardziej zintegrowane z ekosystemem telefonu i poza interfejsem Androida ma być funkcjonalne również na poziomach poszczególnych aplikacji. Pozwoli również na obsługę płatności mobilnych a także kontrolowanie aparatu fotograficznego.

Bixby ma rzekomo umieć rozpoznawać poszczególne przedmioty przed obiektywem, co umożliwi mu rozumienie oraz wykonywanie poleceń takich jak "ustaw ostrość na twarz". Z całą pewnością deweloperzy znajdą zresztą o wiele więcej zastosowań takich możliwości.

Tymczasem przypominamy, że Galaxy S8 zadebiutować ma w kwietniu.