Przygotowania do premiery smartfona LG G6 idą pełną parą. Nic dziwnego, bo poprzedni model zdołał narobić na rynku sporo szumu! LG najprawdopodobniej zdecyduje się na zaprezentowanie swojego nowego flagowca podczas targów MWC. Jeśli jednak myślicie, że do tego czasu nie dowiecie się niczego nowego... nie. Na pewno tak nie myślicie. :)

Informacje na temat czegoś generującego tak duże zainteresowanie z pewnością ciężko jest utrzymać w tajemnicy. Redaktorzy portalu The Korea Herald dotarli do informacji, według których nowy telefon LG zadebiutuje z funkcją obsługi płatności mobilnych stworzonej przez samego producenta i znanej pod nazwą LG Pay. Rozwiązanie to korzystać będzie z technologii Magnetic Secure Transmission i sprawdzi się nawet przy terminalach nie obsługujących modułów NFC. Telefon będzie bowiem emitował specjalny sygnał elektromagnetyczny, który symulował będzie przeciągnięcie karty w czytniku pasków magnetycznych.

Potwierdzają się również pogłoski o odejściu producenta od modułowej obudowy znanej z modelu G5. Brak ten zostanie natomiast zrekompensowany wymienną baterią. W nowym LG możemy również spodziewać się skanera tęczówki oka zintegrowanego z aparatem do selfie.