Diablo Immortal to mobilna, fabularna gra akcji typu MMO stworzona przez Blizzard Entertainment przy współpracy z NetEase, która pojawi się wyłącznie na urządzeniach z systemem Android, a także iPhone oraz iPad. Fabuła Diablo Immortal rozgrywa się między wydarzeniami znanymi z gier Diablo II: Lord of Destruction i Diablo III.

Diablo Immortal zostało zapowiedziane dość dawno, bo w 2018 roku. Nowych informacji na temat nowego tytułu mobilnego od tamtego czasu było dość mało. Dopiero w grudniu 2020 roku dostaliśmy techniczną alfę, ale chyba każdy wie z jaką intensywność Blizzard wydaje nowe produkcje. Jak podaje portal thegamer.com, podczas prezentacji wyników finansowych Activision Blizzard, usłyszeliśmy, że Diablo Immortal oficjalnie ukaże się pod koniec 2021 roku.


Po sukcesie Call of Duty Mobile czas i pora na pożądanego hack'n'slasha w wersji mobilnej. Testowa wersja alfa została bardzo dobrze odebrana przez testerów także i w tym przypadku, sukces nowej mobilnej produkcji od Blizzarda jest raczej murowany. Mając takie tytuły gier na telefonie, człowiek nie będzie chciał wracać z pracy do domu ^_^