Na rynek trafiają ostatnio coraz ciekawsze gotowe układy chłodzenia cieczą, co jest świetnym wyborem dla mniej doświadczonych użytkowników. Gwarantują one lepszą kulturę pracy i niższe temperatury od coolerów powietrzem. Od teraz nie będzie trzeba kupować kilku urządzeń, bowiem do sklepów wchodzi ID-Cooling Hunter Duet.

Zestaw ten zbudowany jest z dwóch miedzianych bloków wodnych, które wykonane są z mikrofinów, pompki z ceramicznym łożyskiem oraz chłodnicy z aluminium 240 mm z dwoma wentylatorami 120 mm. Posiadają one podkładki antywibracyjne i mogą pracować z prędkością od 800 do 2000 RPM, generując przy tym przepływ powietrza 84,5 CFM. Pierwszy z bloków został dostosowany do chłodzenia procesorów pasujących na podstawkę FM1, FM2(+), AM3(+), LGA 775, LGA 115X, LGA 1366 i LGA 2011(-3). Podświetlany jest on diodami LED. Drugi odprowadzi energię z karty graficznej, w czym pomoże mu dodatkowy wentylator wiejący na sekcję zasilania i kości pamięci.

ID-Cooling Hunter Duet wydaje się być bardzo ciekawym rozwiązaniem, ponieważ kosztuje ok. 139,99 dolarów, co jest rozsądną propozycją. Niestety nie wiemy czy produkt ten zagości w Polsce.