Intel powołał do życia organizację Automated Driving Group, której przyświecać będzie zadanie rozwijania systemów wspierających pojazdy autonomiczne, czyli takie, które do nawigowania nie wymagają ingerencji człowieka. Gigant ewidentnie wykazuje coraz większe zainteresowanie tym segmentem rynku.

Motoryzacja dużymi krokami zbliża się do popularyzacji samochodów samojezdnych. W całym tym procesie nie może oczywiście zabraknąć komputerów, które umożliwiają bezpieczne poruszanie się inteligentnych aut. Jak pokazuje rzeczywistość - gdzie komputery - tam też i Intel!

Przedsiębiorstwo ogłosiło już jakiś czas temu, że na rozwój samojezdnych pojazdów zamierza przeznaczyć 250 milionów dolarów. Jednym z pierwszych kroków tego przedsięwzięcia jest właśnie uruchomienie ADG, na której czele ma stanąć Doug Davis wspierany przez Kathy Winter.

Nowe systemy autonomicznej nawigacji przygotowywane będą we współpracy z firmami Delphi oraz Mobileye, które już w tej chwili opracowują platformę dla samochodów tego typu. Oprogramowanie będzie w stanie rozpoznawać poszczególne elementy drogi oraz inne obiekty, a przy tym ma być znacznie tańsze od rozwiązań konkurencji. Całe to skomplikowane oprogramowanie napędzane będzie właśnie przez układy Intela.