Do oficjalnej premiery Windows 10 pozostał już tylko miesiąc i jeśli zastanawiacie się, czy Microsoft udostępni w programie Windows Insider jeszcze jakieś kompilacje testowe, to mamy dla was potwierdzenie: tak, udostępni.

Informację przekazał na Twitterze Gabe Aul z Microsoftu, który potwierdził, że nowa kompilacja Windows 10 Pro Insider Preview na komputery jest w drodze i zostanie wkrótce wydana. Kiedy? Tego już nie wiadomo, ale jest możliwe, że nastąpi to w ciągu kilku najbliższych dni.

Windows Insider jest programem beta testów, w ramach którego zarejestrowani uczestnicy mogą pobierać i testować poglądowe wersje okienek - zarówno na komputery, jak i dla smartfonów. Program odniósł wielki sukces. Do tej pory przystąpiło do niego około 4 mln osób. Zainteresowanie sprawiło, że Microsoft nie zamierza likwidować Windows Insider po premierze Windows 10. Przeciwnie, program będzie kontynuowany i z czasem testerzy otrzymają dostęp do nowych kompilacji okienek, które będą rozwijane w ramach projektu ukrywającego się pod nazwą kodową Redstone.

Premiera Windows 10 zaplanowana jest na 29 lipca. Uczestnicy Windows Insider tego dnia będą mogli zdecydować, czy zostać przy finalnej wersji systemu, czy też uczestniczyć w kolejnych beta testach.