Ruszyła przedsprzedaż 4.5-calowego smartfona myPhone L-Line. Jest to pierwsze urządzenie polskiego producenta z systemem operacyjnym Android 5.1 Lollipop i ma być zapowiedzią nowej serii produktów, która pojawi się na rynku jesienią tego roku.

Urządzenie wyróżnia design oraz pojemna bateria o pojemności 3000mAh, co pozwala nawet na 3 dni pracy bez ładowania przy standardowym użytkowaniu. Posiada 4.5-calowy wyświetlacz z technologią In-Plane Switching, zapewniającą doskonałe kąty widzenia. Wyposażony został w chipset MediaTek 6735M z czterordzeniowym procesorem o taktowaniu 1.0 GHz oraz 1GB pamięci RAM. Wbudowane 8GB pamięci wewnętrznej można rozszerzyć korzystając z karty microSD do 32GB.

Smartfon obsługuje transmisję danych w sieci LTE oraz posiada sloty na dwie karty SIM, umożliwiające również korzystanie z karty aero2. Wbudowane zostały dwa aparaty: tylny z matrycą 5.0 Mpx oraz przedni - 2.0 Mpx. Obsługuje technologię Bluetooth 4.0, WiFi, GPS. Na obudowie znajdziemy złącza micro USB 2.0 oraz mini jack 3.5 mm.

Przedsprzedaż modelu myPhone L-Line w zestawie z głośnikiem bluetooth Smartbox potrwa od 7 do 16 września 2015 roku w sklepie internetowym producenta. Promocyjna cena zestawu to 449 zł. Urządzenie objęte jest 24-miesięczną gwarancją.

[Łukasz Szewczyk]