Studia Filmowe KADR i TOR uruchomiły przeszło rok temu swoje kanały na platformie YouTube, udostępniając bezpłatnie na początku 60 tytułów a obecnie już 316 najgłośniejszych polskich filmów pełnometrażowych - komedii, dramatów i filmów sensacyjnych.

Internauci mogą oglądać za darmo komedie, takie jak: "Rejs" Marka Piwowskiego, "Seksmisja" i "Va bank" Juliusza Machulskiego, "Brunet wieczorową porą" Stanisława Barei oraz "Nie lubię poniedziałku" Tadeusza Chmielewskiego, a także klasykę polskiego kina m.in.: "Popiół i diament" czy "Niewinni czarodzieje" Andrzeja Wajdy, "Amator" i "Przypadek" Krzysztofa Kieślowskiego oraz "Ucieczka z kina Wolność" Wojciecha Marczewskiego.

W dorobku obu najstarszych polskich studiów filmowych znajduje się ponad 800 dzieł rodzimej kinematografii. Zarówno TOR jak i KADR planują sukcesywnie udostępniać na swoich kanałach kolejne filmy.

Filmy będą dostępne bezpłatnie, a przychody z reklam zasilą prowadzony przez studia proces rekonstrukcji cyfrowej starych filmów oraz produkcję nowych. Studia będą także korzystały z systemu Content ID, który zapewnia pełną ochronę praw autorskich i umożliwia całościowe zarządzanie treściami na YouTube. Dzięki globalnemu zasięgowi YouTube, polskie kino mogą oglądać internauci z całego świata.

Cieszymy się, że Studia KADR i TOR mają możliwość i zechciały bezpłatnie udostępniać swoje zasoby filmowe szerokiej grupie internautów. Jednocześnie formaty reklamowe wdrożone przez YouTube, takie jak reklama pomijalna, gwarantują komfort oglądania i dostosowanie reklam do zainteresowań widza - powiedział Maciej Sojka, kierujący współpracą z partnerami YouTube w Europie Środkowo-Wschodniej

Kanał studia filmowego KADR dostępny jest pod adresem www.youtube.com/studiofilmowekadr, natomiast studia TOR pod adresem: www.youtube.com/studiofilmowetor.

Aktualizacja

Po ponad roku funkcjonowania tych arcydzieł polskiej kinematografii w domenie publicznej, można z łatwością wyłonić najpopularniejsze produkcje.

Prym zdecydowanie wiedzie Studio KADR z takimi szlagierami jak Kogel Mogel czy Nie Lubię Poniedziałku. Top 1 Studia TOR zajmuje Dzieje grzechu z oglądalnością na poziomie 430 tys. wyświetleń co odpowiada dopiero 6 miejscu w porównaniu do studia Kadr.

A teraz dla naszych czytelników TOP16, z obu polskich wytwórni bezpośrednio osadzonych na Naszej stronie, aby nikt nie musiał wyszukiwać tych kultowych filmów. Zapraszamy do oglądania.

TOP16 Filmów Studia TOR i KADR