CD Projekt RED od dłuższego czasu pozostaje w ścisłej czołówce twórców gier, mając na koncie już całkiem sporo produkcji, ale największą popularność w ostatnich latach przynosi im oczywiście seria gier Wiedźmin. Po udanym debiucie Wiedźmina 3 wielu graczy zapewne zastanawia się, co na najbliższe lata szykuje to lubiane studio. Z ujawnionego harmonogramu na pięć lat wynika, że CD Projekt RED oprócz kolejnego dodatku do Wiedźmina 3 planuje eksperymentowanie z zupełnie nowym formatem gry komputerowej, a także opracowanie kolejnych dwóch produkcji typu RPG.

Informacje o planach CD Projekt RED przedstawił w trakcie konferencji poświęconej sprawozdaniu finansowemu. Wynika z nich, że w tym roku ekipa będzie skupiać się przede wszystkim na zapewnianiu wsparcia technicznego dla Wiedźmina 3, a także na przygotowaniu i wydaniu drugiego dodatku do tej produkcji - Krew i Wino. Do końca bieżącego roku CD Projekt RED chce też wydać nową, tajemniczą grę w formacie, który ponoć nigdy do tej pory nie był stosowany. Niestety szczegółów nie ujawniono. Nie wiemy jak długo trwają prace nad tym projektem, tak więc trudno stwierdzić czy będzie to mała gra epizodyczna, czy może coś większego.

W dalszej perspektywie CD Projekt RED ma parę innych projektów. W latach 2017 ~ 2021 ekipa chce wydać grę Cyberpunk 2077. Obecnie twórcy dają sobie dość duże okienko czasowe do ukończenia tego projektu i to chyba jest bardzo dobre podejście, gdyż nie napina sztucznie niecierpliwości graczy. W tych samym zakresie czasowym pojawić się ma też niezapowiedziana jeszcze gra RPG klasy AAA. nie wiadomo jednak czy będzie to jakaś nowa seria, czy może chodzi o kolejną, czwartą już część Wiedźmina.

W harmonogramie ekipy CD Projekt RED są też działania mające na celu rozszerzenie zasięgu rdzennych serii gry o dodatkowe formy treści, a także linie produktowe. Od pewnego czasu krążą po branży plotki o tym, że planowany może być nowy film oparty na serii Wiedźmin.