Niedawne raport opublikowany na Nikkei Asian Review ujawniło umowę zawartą pomiędzy Samsung a Apple dotyczącą dostarczenia producentowi telefonów iPhone ekranów OLED... 70 milionów ekranów OLED. Eksperci mówią, że w przypadku gdy popyt na iPhone 8 przekroczy oczekiwania Samsung jest w stanie wyprodukować około 95 milionów paneli OLED dla Apple.

Informacja pojawiła się na fali wiadomości mówiącej, że firma Samsung zainwestowała niemal 9 miliardów dolarów na zwiększenie swojej zdolności produkcyjnej ekranów OLED. Technologia produkcji wyświetlaczy OLED jest obecnie prawie całkowicie pod kontrolą firmy Samsung. Ekrany tego typu są bardziej elastyczne i mają lepsze kąty widzenia niż wyświetlacze oparte na LED. Jednak technologia OLED została z jakiegoś powodu pominięta podczas ostatniej iteracji iPhone 7. Specjaliści uważają, że powodem była względną niedojrzałość tej technologii. Obecnie wiele wskazuje na to, że technologia OLED jest gotowa do zastosowania w iPhone 8.

Apple spodziewa się sprzedać miliony sztuk iPhone 8, oraz zamierza uczcić dziesięciolecie swoich smartfonów wypuszczając na rynek aż trzy urządzenia z wyświetlaczami o przekątnej 4.7, 5.2, oraz 5.5 cala. Nikkei twierdzi Podczas gdy mniejszy model 4.7" oraz 5.5" wersja Plus prawdopodobnie będą posiadać płaskie ekrany. Wersja "iPhone 8 Pro" z ekranem 5.2" będzie urządzeniem klasy Premium z zakrzywionym ekranem OLED, oraz ceną przekraczającą 1000 USD.

Cytując źródło w łańcuchu dostaw raport sugeruje również, że wszystkie wersje iPhone'a przetrwają szybkie zanurzenie w wodzie i nareszcie będą wspierać ładowanie bezprzewodowe. Obstawia się, że będzie to standard ładowania Qi, ponieważ Apple przystąpiło do konsorcjum Wireless Power. Z drugiej strony firma Apple nadal pracuje nad problemami z przegrzaniem, wynikającym z indukcyjnego ładowania. Z tego względu może podjąć dodatkowe środki ostrożności w celu zagwarantowania, że jego urządzenia pozostaną niewybuchowe.

Planowany daty dostaw zamówionych komponentów sugerują, że modele iPhone 8 trafiają do sprzedaży wkrótce po sezonie letnim. Wpisuje się to idealnie w regularny cykl prezentacji nowych smartfonów Apple trwający od połowy września do początku października. Mamy nadzieję, że to czego iPhone 7 nie przyniósł w kategoriach innowacji zostanie spiętrzone dla iPhone 8. Konkurencja w Azji z lokalnymi chińskimi markami przejmującymi pierwsze miejsce zajmowane dotąd przez iPhone na największym rynku świata, Apple potrzebuje aby iPhone 8 był ogromnym sukcesem.

Smartfony