Microsoft potrafi jednak czasem zaskoczyć dobrym pomysłem. Od dłuższego czasu firma prężnie pracuje nad rozwijaniem aplikacji Skype. Aby spopularyzować ją jeszcze bardziej, twórcy postanowili umożliwić korzystanie z niej osobom, które... nie posiadają w niej założonego konta!

Aby skorzystać ze Skype'a bez logowania wystarczy odwiedzić stronę internetową aplikacji i podać swoje imię. Rozwiązanie świetnie sprawdzi się przede wszystkim u osób, które rzadko korzystają z usługi bądź chcą przetestować ją bez konieczności rejestracji. Użytkownicy ci otrzymują dostęp do wszystkich funkcji dostępnych w aplikacji bezpłatnie, czyli czatu, rozmów audio i wideo, streamowania ekranu bądź przesyłania plików. Po 24 godzinach nie będziemy mieć za to dostępu do archiwum, ale z wiadomych względów ten minus nie powinien raczej odrzucać.

Jak zapowiadają pracownicy giganta z Redmond wkrótce Skype otrzyma też program Insider, w ramach którego część użytkowników otrzyma wcześniejszy dostęp do nowych, testowanych w danym czasie funkcji.