UPC Polska rozwija swoją sieć i zapowiada oferowanie usług w czterech nowych miejscowościach, których mieszkańcy poznają m.in. możliwości platformy Horizon, która łączy ze sobą trzy usługi (telewizję, internet i telefon) oraz będą mogli korzystać z internetu o prędkości 250 Mb/s.

Obecnie szerokopasmowa sieci UPC Polska dociera ponad 2,8 mln gospodarstw domowych, w ponad 140 miastach. Obecnie operator zwiększa zasięg w Małopolsce, gdzie z usługami UPC zapoznać będą się mogli jeszcze w tym roku mieszkańcy Tarnowa. UPC rozszerza też zasięg o nowy region - Podkarpacie, gdzie już jesienią 2015 r. z usług UPC korzystać będą mogli mieszkańcy Rzeszowa. UPC rozwija jednocześnie działalność na Dolnym Śląsku, gdzie zaoferuje usługi także w Głogowie. Do grona miejscowości z zasięgiem UPC w maju dołączył Płock. Dzięki inwestycji UPC w rozwój sieci, w którą zaangażowane były też lokalne podmioty, mieszkańcy Płocka mogą od maja korzystać z innowacyjnych usług UPC.

Jednocześnie UPC poszukuje możliwości konsolidacji rozdrobnionego rynku kablowego w Polsce i oprócz programu budowy nowych sieci kontynuuje ekspansję poprzez przejmowanie innych spółek - dzięki temu usługi UPC dotrą też do mieszkańców Bolesławca i Kowar w woj. dolnośląskim oraz Zdzieszowic w woj. opolskim.

Chcemy szybciej, niż dotychczas, rozwijać naszą sieć i docierać do nowych miejscowości. W ostatnich latach poszerzaliśmy zasięg średnio o ponad 30 tys. gospodarstw domowych rocznie. W 2015 roku - tylko dzięki nowym inwestycjom - przyrost ten będzie sześciokrotnie większy. Naszym celem jest zaistnienie z innowacyjnymi usługami UPC najszerzej, jak to tylko możliwe
- podkreśla Ramiro Lafarga, prezes zarządu UPC Polska.

Przypomnijmy, że klienci indywidualni znajdujący się w zasięgu sieci UPC Polska mogą korzystać z internetu o prędkości do 250 Mb/s, a klienci biznesowi z internetu o szybkości pobierania danych do 300 Mb/s i wysyłania do 30 Mb/s. Operator oferuje także usługi telewizji cyfrowej oraz telefonii głosowej - klienci mogą korzystać m.in. z aplikacji UPC Phone pozwalającej na swobodę i mobilność w korzystaniu z taryfy telefonii stacjonarnej UPC za pomocą smartfonu.

[Łukasz Szewczyk]