UPC Polska, największy operator telewizji kablowej, jeszcze w tym miesiącu oficjalnie udostępni usługę UPC Wi-Free, czyli sieć bezpłatnych hotspotów. Jeszcze w tym roku w sprzedaży ma pojawić się internet o prędkości do 500 Mb/s.

Podczas dzisiejszej konferencji prasowej sieć UPC Polska zapowiedziała, że w poniedziałek (26 maja 2014 roku) oficjalnie ruszy usługa UPC Wi-Free, czyli bezpłatna sieć hot-spotów, którą tworzą modemy Wi-Fi użytkowników Internetu UPC.

Obecnie usługa testowo dostępna jest w Krakowie i Warszawie. Jak zapowiadają przedstawiciele UPC Polska "w przyszłym tygodniu ruszy 150-180 takich punktów, w ciągu kolejnych kilku tygodni będzie mogło z nich korzystać ok. 600 tys. klientów"

Z usługi UPC Wi-Free będą mogli korzystać wszyscy klienci Internetu UPC o prędkości pobierania danych co najmniej 30 Mb/s, wyposażeni w urządzenie umożliwiające połączenie z siecią Wi-Fi (np. smartfon, tablet, laptop). Usługa zostanie automatycznie włączona, ale każdy klient będzie mógł ją wyłączyć w systemie Moje UPC (opcja opt-out). Aby zalogować się do sieci Wi-Free wystarczy nr ID klienta oraz jego numer PESEL.

Sieć Wi-Fi udostępnić mogą z kolei ci klienci, którzy korzystając z internetu od 30 Mb/s posiadają też odpowiedni modem (Thomson TWG 870, Technicolor TC 7200, Cisco EPC 3925).

Internet 500 Mb/s


Podczas konferencji zapowiedziano także testy internetu 500 Mb/s, które odbędą się w pięciu miastach. Jest szansa, że internet 500 Mb/s wejdzie do sprzedaży jeszcze w tym roku.

Dodatkowo UPC Polska w ciągu dwóch najbliższych lat chce oferować już tylko dostęp do internetu o minimalnej o prędkości 120 Mb/s.

[Łukasz Szewczyk]