Dotykowe wyświetlacze dobrze spisują się w urządzeniach typu tablet czy smartfon. Niestety inteligentne zegarki mają mniejsze ekrany, przez co dotyk jest niekoniecznie wygodny. Firma Apple postanowiła to rozwiązać za pomocą "cyfrowej koronki". Teraz swój pomysł na ten sam problem pokazał Samsung.

Dzięki wprowadzeniu przez Koreańczyków na rynek narzędzi deweloperskich dla swojego nowego smartwatcha możemy się sporo o nim dowiedzieć. Nowość z rodziny Gear znana jest pod nazwą kodową Project Orbis i będzie wyposażona w 1,18 calowy ekran o rozdzielczości 360 x 360 pikseli, łączność 2G oraz system operacyjny Tizen. Warto wspomnieć także o GPSie, żyroskopie, pulsometrze i czujniku ciśnienia.

Wokół ekranu będzie umieszczona metalowa ramka, która pozwoli na obsługę zegarka. Nawigacja w ten sposób pozwoli na zmianę głośności, zrobienie zbliżenia itp. Przekręcana będzie cała tarcza, a nie tylko koronka jak u Apple. Premiera nowego zegarka powinna mieć miejsce po targach IFA 2015, kiedy ma zostać zaprezentowany.