Firma GoPro zamierza produkować własne drony wyposażone w kamery wysokiej rozdzielczości. Choć pomysł wydaje się być logiczną konsekwencją rynkowego sukcesu kamer GoPro, firma musi się jednak spieszyć, jeśli nie chce zostać przegoniona przez konkurencję. Na przykład w postaci Airdog.

Airdog to niewielkich rozmiarów, zwinny, składany quadcopter. Zaprojektowany specjalnie dla miłośników sportów ekstremalnych, którzy chcą uwiecznić swoje wyczyny i w tm celu używają kamer GoPro.
Maksymalna prędkość Airdoga to 60 kilometrów na godzinę. Dron może pozostawać w powietrzu przez 10 do 20 minut, w zależności od tego, z jaką prędkością ma podążać za swoim właścicielem. Urządzenie jest wodoodporne i można je złożyć w taki sposób, by zmieściło się do standardowego plecaka.

Airdog pozycję użytkownika ustala dzięki urządzeniu o nazwie Airleash. Jest to bransoletka, dzięki której można regulować wysokość, pozycję czy odległość z jakiej dron ma nagrywać użytkownika. Wyposażona jest ona w cały szereg czujników, dzięki którym Airdog nie tylko wie, gdzie znajduje się użytkownik w danej chwili, ale także pozwalają mu one do pewnego stopnia przewidzieć, gdzie znajdzie się za chwilę i odpowiednio dostosować tor lotu. Edgars Rozentals, CEO Helico Aerospace Industries, tłumaczy, że takie rozwiązanie sprawdza się lepiej niż poleganie jedynie na pozycji przekazywanej przez GPS urządzenia mobilnego.

Wystarczy założyć urządzenie AirLeash (nadajnik) na nadgarstek lub przymocować do kasku i AirDog będzie gotowy aby podążać za Tobą. Start i lądowanie jest całkowicie autonomiczne. Dron ląduje na końcu Twojej drogi lub wraca do miejsca startu, kiedy bateria zaczyna się wyczerpywać. Alarm na AirLeash ostrzega kiedy bateria AirDog jest na wyczerpaniu aby kontynuować lot.

Urządzenie, które ma wejść do sprzedaży w najbliższych miesiącach, można już zamówić w przedsprzedaży za 1295 dolarów, w normalnej sprzedaży ma ono być droższe o 200 dolarów.