Włodarze marki AMD coraz większym zainteresowaniem obdarzają rynek serwerów. Firma rozważa stworzenie superchipu wyposażonego w rdzenie x86 oraz zintegrowany układ GPU. Przedstawiciele wiążą z projektem nadzieje na duże zainteresowanie dużych firm.

Dwa procesory o podobnym zastosowaniu znalazły się już w rodzinie Zen, jednak wszystko wskazuje na to, że AMD nie zamierza zaprzestać na tym prac związanych z rynkiem serwerów. Tak przynajmniej można wywnioskować z wypowiedzi Lisy Su podczas ostatniej konferencji z akcjonariuszami firmy.

Przedstawiciele firmy są przekonani, że układy ze zintegrowaną kartą graficzną mogą stanowić ciekawą ofertę dla firm i mogą być wykorzystane zarówno w klasycznych serwerach jak i w urządzeniach do skomplikowanych obliczeń. Kusi również fakt, że konstrukcji tego typu nie ma obecnie na rynku - Intel tworzy procesory pozbawione jednostek graficznych, Nvidia dostarcza z kolei GPU pozbawione układów x86.

Zapały studzi jednak fakt, iż obie marki mają ugruntowaną pozycję na rynku i ciężko będzie konkurować z nimi nawet tak innowacyjnym produktem.