Google sugeruje rychłe nadejście nowych urządzeń czy oprogramowania. Internetowy gigant właśnie zapowiedział premierę nowej wersji Androida 5.0 za pośrednictwem swojego Twittera. Czy Lollipop ujrzy światło dzienne już w tym miesiącu?

Prawdopodobnie nowy system pojawi się już naprawdę niedługo, co potwierdzać ma choćby grafika udostępniona na Twitterze Google'a. Znajdują się na nie trzy smartfony, na których odpalony jest Google Now. To, co w tym przypadku najważniejsze, to godzina ustawiona na 5:00.

Czego możemy spodziewać się po Lollipopie (nazwa nie jest jeszcze pewna)? Przede wszystkim znaczącego odświeżenia interfejsu oraz dodania obsługi HTML5 w oprogramowaniu. Ewolucja wyglądu ma służyć lepszemu zintegrowaniu korzystania z wyszukiwarki Google, przeglądarki Google Chrome oraz z Androida. HTML5 pozwoli z kolei na ulepszenie wielozadaniowości w urządzeniach działających pod kontrolą systemu. Android 5.0 to także usprawnienia w kwestii wydajności oraz kompatybilności z nowym sprzętem. System ma w pełni obsługiwać procesory 64-bitowe, a praca na nim ma być bardziej stabilna. Zwiększyć ma się też poziom bezpieczeństwa, a sam system lepiej niż dotychczas ma zapobiegać uruchamianiu złośliwego kodu.