Fujitsu zaprezentowało najnowszy tablet o nazwie ARROWS Tab Q335/K. Urządzenie cechuje się przede wszystkim zastosowanym systemem operacyjnym - Windows 8.1 Pro i ekranem o przekątnej 8-cali. Tablet adresowany jest do klientów biznesowych.

Urządzenie ma kompaktowe wymiary (126 mm szerokości, grubość - 9.9 mm), jest także lekkie (waży mniej niż 400 gram). Dzięki temu bez problemu można go obsłużyć jedną ręką, a także w czasie długiego użytkowania nie rozboli nas dłoń. Pod maską "siedzi" SoC Intel Atom Z3735F - cztery rdzenie taktowane na 1.33 GHz i układ graficzny Intel HD Graphics. Wraz z tabletem otrzymujemy także dostęp do pakietu Microsoft Office, który może być przydatny w podróży.

ARROWS Tab Q335/K obsługuje także usługę MobileSUITE, która jest platformą przydatną dla profesjonalnych użytkowników jak i tych domowych. Pozwala na łatwiejsze zarządzanie aplikacjami i edycję treści zgodnie z branżą czy zainteresowaniami posiadacza.

Fujitsu ma zamiar rozpocząć globalną sprzedaż od października tego roku. Póki co tablet dostępny będzie na lokalnym rynku. Niestety nie podano ceny.