Marka Colorovo wprowadza na rynek nowy tablet CityTab Supreme 10". Urządzenie bazuje na podzespołach Intela. Wyposażone jest w system Windows 8.1, pakiet MS Office, a dodatkowo zintegrowane z klawiaturą.

Konkurencja pomiędzy tabletami i laptopami zaostrza się. Widać to również po najnowszym modelu CityTab Supreme 10", którego sercem jest nowoczesny, czterordzeniowy procesor Intel Atom Z3740D o częstotliwości taktowania od 1.33 GHz do 1.83 GHz. Układ współpracuje z kartą graficzną Intel HD Graphics 7 generacji oraz 2 GB pamięci operacyjnej DDR3.

Ekran tabletu stanowi matryca IPS o przekątnej 10,1" i rozdzielczości HD 1280×800 px. Jest precyzyjna, jasna i kontrastowa. Dodatkowo posiada 10-punktowy system dotyku. Zastosowane technologie wyświetlania pozwalają na komfortowe użytkowanie tabletu w zmiennych warunkach oświetleniowych oraz przy różnych kątach nachylenia.

Colorovo CityTab Supreme 10" otrzymał 32 GB pamięci magazynującej w standardzie. Gdyby jednak taki rozmiar nie był wystarczający, można go powiększyć za pomocą karty SD, nawet o 64 GB. Łącznie można uzyskać szybko dostępną przestrzeń dyskową, na której pomieszczą się dokumenty potrzebne w codziennej pracy.

Producent wyposażył tablet w dwie kamery: przednią z matrycą 2 Mpix oraz tylną 5 Mpix, kartę sieciową WIFI 802.11a b/g/n, system Bluetooth w standardzie 4.0 oraz obsługę modemów 3G USB. Nie zapomniano również o złączu HDMI, które jest bardzo ważnym elementem w tabletach biznesowych, gdyż umożliwia prowadzenie prezentacji z użyciem projektora.

Tablet zasila bateria o pojemności aż 8000 mAh, która wystarcza nawet na 8 godzin nieprzerwanej pracy z urządzeniem.

Tablet możemy zakupić w dwóch wersjach: z klawiaturą (rekomendowana przez producenta cena detaliczna to 1199 zł) lub bez (1099 zł).

[Łukasz Szewczyk]