Choć na kinową adaptację popularnej serii gier Assassin's Creed przyjdzie nam jeszcze poczekać do 21 grudnia bieżącego roku (w Polsce premierę zaplanowano na 6 stycznia 2017 roku), wytwórnia New Regency oficjalnie planuje już jej kontynuację. Jak dowiedział się serwis Tracking Board, w sequelu ponownie wystąpi Michael Fassbender, czyli aktor wcielający się w filmowego asasyna Calluma Lyncha i jego XV-wiecznego hiszpańskiego przodka Aguilara de Agarorobo. Z przyczyn oczywistych nie ma na razie żadnych informacji na temat zarysu fabularnego kolejnego filmu.

Jeśli jesteś fanem flagowego cyklu gier akcji od firmy Ubisoft i wybierasz się do kina na Assassin's Creed, możesz się spodziewać wielu nawiązań do oryginału, mimo że film nie jest bezpośrednią adaptacją którejkolwiek z licznych odsłon. Powróci motyw odwiecznej wojny między tytułowymi Asasynami i Zakonem Templariuszy oraz śledzenia losów dawnego przodka.

Przypominamy, że w produkcji filmu Assassin's Creed wzięli udział Justin Kurzel (reżyser), wspomniany wcześniej Michael Fassbender (odtwórca głównej roli) i Marion Cotillard, czyli trio, które dało nam ubiegłorocznego Makbeta.