Campus Google to miejsce, w których startupy mogą się rozwijać. Wczoraj ruszył Campus warszawski i życzmy sobie, aby przynosił on takie korzyści jak uruchomiony 3 lata temu pierwszy Campus w Londynie.

Wczoraj odbyła się inauguracja Campus Warsaw. Jest to piąte na świecie miejsce tego typu uruchomione przez Google. To przestrzeń umożliwiające wspólną pracę i spotkania z inwestorami, mówiąc najogólniej jest to miejsce rozwoju dla startupów.

Wcześniej takie Campusy otworzono w Londynie, Madrycie, Seulu i Tel-awiwie.

- Warszawa jest idealnym miejscem dla Campusu - ma bardzo szybko rozwijającą się społeczność startupową, a Polska i Europa Środkowo-Wschodnia słyną ze świetnych programistów i specjalistów z wiedzą technologicznej światowej klasy. W Warszawie jest też największe biuro Google w regionie, a jego pracownicy będą pomagali w rozwoju Campusu jako mentorzy i prowadzący niektóre szkolenia - czytamy w komunikacie na oficjalnym blogu Google.

Przedsiębiorcy będą mogli uczestniczyć w warsztatach dotyczących m.in. designu, rozwoju produktów czy pozyskiwania klientów. Dostępne są również sesje mentoringowe 1:1. Campus zapewnia też globalne kontakty, dzięki programom takim jak Campus Exchange, podczas których przedsiębiorcy ze świata mogą przyjechać do pracy w warszawskim Campusie, a polskie firmy mają szansę pracować w innych Campusach na świecie.

Już wcześniej uruchomiono stronę internetową, która miała zgromadzić pewną społeczność wokół Campusu.Do społeczności Campus Warsaw dołączyło już 1450 osób dołączyło.

Pierwszy Google Campus (ten w Londynie) powstał 3 lata temu. Google uważa, że "sukces londyńskiej przestrzeni jest niesamowity". Społeczność Campus London zyskała prawie 50 tys. członków, a startupy zrzeszone w londyńskim Campusie pozyskały ponad 110 mln dolarów finansowania i stworzyły ponad 1,8 tys. miejsc pracy.

Więcej informacji znajdziecie rzecz jasna na stronie Campusu

[mm]