Firma LG robi wszystko, by o nowym, flagowym produkcie - smartfonie LG G3 - dowiedział się każdy. Przy okazji jednej z konstrukcji reklamowych - długim na 240 metrów i wysokim na 12 metrów billboardzie - pobiła rekord Guinnessa w kategorii "Największa zewnętrzna struktura reklamowa na świecie".

Billboard ważący 1800 ton i w większości zbudowany ze stali można zobaczyć przy drodze na lotnisko King Khalid International Airport w Riyadh (Arabia Saudyjska). Docelowo, reklamę ma zobaczyć aż 20 milionów osób, co szacunkowo przyniesie firmie dodatkowe 25 milionów dolarów przychodu.

Obecnie konstrukcja reklamowa promuje telefon LG G3 natomiast w przyszłości bardzo łatwo marka wykorzysta go dla innych produktów.

LG G3 promowany jest nowym hasłem reklamowym: "Inteligentny po prostu". Na rynku smartfonów debiutował w tym roku ale zdążył wywołać już duże zamieszanie. LG spodziewa się sprzedaży przekraczającej rekordową ilość, 10 milionów sztuk, najwięcej w historii firmy dla pojedynczego modelu smartfona. LG G3 zebrał takżę pozytywne recenzje w mediach.

[Łukasz Szewczyk]