Do tej pory darmowe gry dostępne w ramach promocji Specjalny Prezent Origina nie należały raczej do najgorętszych tytułów. Teraz jednak w akcji dostępny jest znacznie ciekawsza pozycja, czyli Need for Speed: Most Wanted i to w stosunkowo nowej wersji, pochodzącej z końcówki 2012 roku.

By móc cieszyć się tą produkcją, konieczne jest zarejestrowanie lub zalogowanie się w Origin i "kupienie jej" absolutnie za darmo. Po kupieniu można, acz nie trzeba, od razu pobrać grę. Tytuł dostępny jest w polskiej wersji językowej. Grą tą naprawdę warto się zainteresować, gdyż została ona stworzona przez studio Criterion. Ekipa ta odpowiadała między innymi za świetny tytuł Burnout: Paradise City, do którego zresztą nawiązuje Need for Speed: Most Wanted.

W tytule tym nie brakuje wyścigów, pościgów oraz policji. Główne cechy gry to otwarty świat, bogata rozgrywka wieloosobowa oraz brak jakichkolwiek zasad. Wyprzedzaj, manewruj, spychaj rywali oraz ich taranuj. Rób wszystko, żeby przetrwać i wygrywać. Nie oczekujcie jednak po tej grze realizmu. Zadowoleni z niej będą przede wszystkim fani dobrej, nieskrępowanej niczym zabawy. Nie jest to tytuł idealny, ale z całą pewnością... jest on wart swojej ceny. Zwłaszcza jeśli można go dostać bez jakichkolwiek opłat.