Nadawcy filmowych kanałów premium oraz operatorzy płatnej telewizji zarabiający na VOD w Polsce, na razie mogą odetchnąć z ulgą. Popularny serwis internetowy Netflix nie planuje w tym roku podbić naszego kraju.

Wiele wskazuje na to, że serwis Netflix w tym roku nie zawita do Polski. Jak informuje Rzeczpospolita, przedstawiciele popularnego serwisu ogłosili, że do końca 2014 roku Netfix rozpocznie działalność w Niemczech, Austrii, Szwajcarii, Francji, Belgii i Luksemburgu. Mieszkańcy tych krajów już mogą wchodzić na stronę Netflix.com i zarejestrować się, by dostać maila z informacją o planowanym starcie.

Netflix to serwis internetowy, który za niewielką miesięczną opłatą oferuje nieograniczony dostęp do bazy filmów. Nic więc dziwnego, że serwis cieszy się dużym zainteresowaniem. W Ameryce Netflix jest sporym zagrożeniem m.in. dla usługi HBO GO, która w ostatnich miesiącach nie notuje dobrych wyników finansowych.

Także w Polsce Netflix może być zagrożeniem dla HBO oraz filmowych usług VOD. Tym bardziej, że obecnie u wielu operatorów, dodatkowo płatna usługa HBO GO dostępna jest dopiero po zakupie telewizyjnego pakietu HBO. Tym samym HBO zapomniało o widzach, którzy chcą mieć w sieci legalny dostęp do treści bez potrzeby posiadania telewizji.

Wejściem do Polski serwisu Netflix zainteresowani są także operatorzy płatnej telewizji. Podczas dzisiejszej prezentacji internetowej platformy Horizon TV, UPC Polska nie wykluczyło dostępności Netflixa także dla użytkowników nowej platformy.

[Łukasz Szewczyk]