Nokia zapowiedziała, że system Windows Phone 8.1 będzie dostępny dla wszystkich smartfonów Lumia z systemem Windows Phone 8.

Już tego lata, Windows Phone 8.1 powinien być udostępniony wszystkim użytkownikom smartfonów z serii Lumia z systemem Windows Phone 8, wraz z zaawansowanymi funkcjonalnościami Lumia, jako aktualizacja Lumia Cyan.

System Windows Phone 8.1 wprowadza jeszcze większą personalizację ekranu wykorzystując dynamiczne kafelki, umożliwia szybki dostęp do ważnych informacji dzięki Centrum Powiadomień, a także udostępnia szybsze sposoby pisania i komunikowania się dzięki WordFlow. Pakiet biznesowy Windows Phone 8.1 sprawi, że urządzenia Lumia działające w oparciu o Windows Phone 8 staną się jeszcze lepszymi smartfonami biznesowymi.

Aktualizacji Windows Phone 8.1 będą towarzyszyć nowe funkcje foto i wideo. Ulepszona zostaje "aplikacja aparatu", aplikacja Creative Studio, a także Nokia Storyteller służąca do dzielenia się historiami w formie filmowych prezentacji w portalach społecznościowych. Ponadto smartfony w Stanach Zjednoczonych zostaną wyposażone w wirtualnego asystenta o nazwie Cortana.

[Łukasz Szewczyk]