Serwis Dropbox długo zwlekał z odpowiedzią na działania konkurencji (Microsoft i Google obniżyły ceny swoich rozwiązań), ale w końcu i on zaktualizował swój cennik, a ponadto, wprowadził nową funkcjonalność.

Od teraz 1 TB przestrzeni dyskowej kosztuje 9,99 euro miesięcznie. Tyle samo trzeba zapłacić za podobną usługę w Google Drive, tyle że w dolarach. Jednakże, mimo sporej obniżki, Dropbox wciąż wypada blado w porównaniu do dysku sieciowego Microsoftu. 1 TB wolnego miejsca na serwerze OneDrive kosztuje 42,99 zł, a ponadto, klient otrzymuje za darmo pakiet biurowy Office 365.

Jednak to nie koniec nowości ze strony Dropboksa. Kolejnymi są nowe funkcje, jednak dostępne tylko dla użytkowników, którzy wykupili abonament na wersję Pro. I tak, mamy możliwość zabezpieczania linków z naszymi danymi hasłem czy też ustalić za pomocą wbudowanego kalendarza w jakich dniach nasz link będzie aktywny. Ponadto mamy opcję, która pozwala nadawać uprawnienia dla użytkowników, którym udostępniamy nasze pliki.

Firma wprowadziła możliwość zabezpieczenia folderów hasłem, ustalenia czasu ważności linków prowadzących do plików na serwerze oraz funkcję zdalnego usuwania plików z telefonu zsynchronizowanego z usługą. Może to być szczególne przydatne w przypadku kradzieży lub zgubienia smartfona.