Prestigio zapowiada wprowadzenie na rynek wydajnego smartfona z rodziny Grace, oznaczonego symbolem X7. Urządzenie wyposażono m.in. w ośmiordzeniowy procesor, 2GB pamięci operacyjnej oraz aparat główny z matrycą 13MPx.

Płynność działania Prestigio Grace X7 zapewnia ośmiordzeniowy procesor wspomagany 2GB pamięci RAM. Matryca aparatu głównego oferuje aż 13MPx oraz sensor BSI i tryb autofokus. Przednia kamerka 5MPx zapewni komfortowe wideo rozmowy i precyzyjne selfies.

Smartfon jest urządzeniem typu Dual SIM. Producent zastosował w urządzeniu całą gamę modułów łączności - 3G, Bluetooth 4.0, GPS oraz złącze micro USB, a także slot rozszerzeń kart SD powiększający zasoby wbudowanej pamięci 16GB o kolejne 32GB. Na uwagę zasługuje także wyświetlacz smartfona prezentujący rozdzielczość 720x1280 pikseli na popularnej wśród flagowców przekątnej 5 cali. Ekran wykonano w technologii IPS OGS, co przekłada się na optymalne kąty widzenia oraz odwzorowanie barw i głębię czerni. Powłoka ochronnego szkła Dragon Trail zabezpiecza smartfona przed zarysowaniami i mechanicznymi uszkodzeniami.

Ważną informacją dla osób zainteresowanych zakupem smartfona jest zapowiedziana aktualizacja systemu Android 4.4 do wersji 5.0, co wydłuży komfortową i płynną pracę z najnowszymi aplikacjami. Również design smartfona może się podobać - smukła obudowa o grubości zaledwie 6.9 mm sprawia, że urządzenie dobrze leży w dłoni, a błękitny kolor tylnej klapki cieszy oko. Dodatkowo jest naprawdę lekki - jego waga wraz z baterią to zaledwie 134 gramy.

Jak informuje producent, Prestigio Grace X7 pojawi się w sprzedaży "wkrótce". Nieznana jest cena urządzenia.

[Łukasz Szewczyk]